Прес-центр

12.10.2017

Енергоатом взяв участь у IV Міжнародній науково-технічній конференції «Оптимальне керування електроустановками»

Енергоатом взяв участь у IV Міжнародній науково-технічній конференції «Оптимальне керування електроустановками»

З презентацією «Роль АЕС в об’єднаній енергетичній системі України, у процесі впровадження конкурентного ринку електричної енергії» на Конференції виступив радник президента НАЕК «Енергоатом», голова Ради оптового ринку електроенергії України, член правління ГО «Українське ядерне товариство» Костянтин Запайщиков. IV Міжнародна науково-технічна конференція «Оптимальне керування електроустановками» відбулась 11 жовтня у Вінницькому національному технічному університеті (ВНТУ). Форум приурочено до 45-річчя кафедри електричних станцій та систем ВНТУ, в ньому взяли участь представники Інституту електродинаміки Національної академії наук України, НТУУ «КПІ», НУ «Львівська політехніка», Міжнародного інституту ІЕЕЕ, Нового університету Лісабона (Португалія), Алматинського університет енергетики і зв’язку (Казахстан), Технічного університету «Люблінська політехніка» (Польща) та інших українських і закордонних наукових закладів.

У своєму виступі Костянтин Запайщиков підкреслив, що у новий ринок електроенергії, який повноцінно запрацює в Україні з 2020 року, Енергоатом увійде сучасною компанією, яка експлуатує енергоблоки АЕС з відновленим ресурсом, модернізовані за сучасними технологіями та з рівнем безпеки, що відповідає кращим світовим стандартам.

Представник Енергоатома ознайомив учасників Конференції з найважливішими процесами які відбуваються в Компанії та розповів про її перспективні проекти.

Костянтин Запайщиков переконаний, що в умовах інтеграції України в Європейський Союз особливе значення має створення раціональної управлінської структури Компанії, яка, зокрема, надасть можливість залучити для розвитку атомної енергетики України стратегічного інвестора. «Досягти цього передбачається шляхом проведення корпоратизації ДП «НАЕК «Енергоатом». Але лише прийняття спеціального закону про корпоратизацію Енергоатома, який враховуватиме особливості функціонування оператора українських АЕС, дозволить перетворити Енергоатом на дійсно ефективне акціонерне товариство», - додав Костянтин Запайщиков.

Він також відзначив, що сьогодні Енергоатом працює над реалізацією пілотного проекту Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз», який дозволить підвищити експортний потенціал України за рахунок поставок електроенергії в країни Європейського Союзу з енергоблоку №2 Хмельницької АЕС. Цей проект варто розглядати, як безпечне та безпроблемне плавне приближення до режиму повної синхронізації української енергосистеми та європейської системи ENTSO-E. У проекті також передбачено фінансовий інструмент для добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС», - додав Костянтин Запайщиков.

Серед основних питань, які було розглянуто на Конференції, застосування математичного моделювання, вимірювальні комплекси, комп’ютерні системи діагностування. Учасники Конференції планують розробити цілий ряд технічних пропозицій, які мають підвищити екологічність та надійність української енергосистеми. 


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію