Прес-центр

15.06.2004

Українська Феміда загрожує ядерній безпеці

11 червня ц.р. на підставі постанови відділу Державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції  накладено арешт на низку банківських рахунків ДП НАЕК „Енергоатом”. Зазначену постанову про накладення арешту винесено на виконання ухвали про забезпечення позову Господарського суду Миколаївської області від 4 червня 2004 року за справою №11/182, яка ініційована за позовом британської компанії „Ledehead Enterprises Limited” (представник у Києві – ДП „Енерго-Інвест”). НАЕК „Енергоатом” оскаржив ухвалу.

Дії служителів Феміди суперечать чинному законодавству з огляду на дію мораторію щодо задоволення вимог кредиторів НАЕК „Енергоатом”. Мораторій було введено 2 грудня 2003 року ухвалою господарського суду м. Києва. Нагадаємо, що згідно ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, мораторій – це зупинення виконання боржником грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів, а також заходів, спрямованих на забезпечення цих зобов’язань.  Таким чином, накладення арешту на рахунки „Енергоатома” є протизаконним. Адже відділ Державної виконавчої служби Шевченківського РУЮ в м. Києві про факт існування мораторію було поінформовано.

Втім дивує не лише факт протизаконних дій, але й те, що окремі служителі Феміди вважають за можливе ставити під загрозу безпечне функціонування атомних енергоблоків, а відтак і життя та здоров’я громадян всієї України та не лише України. За цих умов також можуть бути зірвані терміни виконання доручення Президента України щодо введення в експлуатацію нових енергоблоків на Рівненській та Хмельницькій АЕС. А це загрожує не лише енергетичній, але й економічній безпеці держави. НАЕК „Енергоатом” сподівається, що відповідні органи зроблять належні висновки і виправлять ситуацію, а також намагатимуться запобігти її повторенню у подальшому.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію