Прес-центр

15.06.2004

Безпека українських АЕС відповідає міжнародним стандартам

70 спільних українсько-американських проектів було реалізовано в рамках Міжнародної програми ядерної безпеки, починаючи з 1993 року. Про це йшлося на засіданні Координаційного комітету згаданої програми, яке відбулось в НАЕК „Енергоатом”. Розпочате сьогодні дводенне засідання має на меті підбити підсумки втілення Міжнародної програми ядерної безпеки й окреслити шляхи майбутнього співробітництва.

Як зазначив перший віце-президент - технічний директор НАЕК „Енергоатом” Юрій Коврижкін, більшість напрямків реалізованих проектів стосуються безпечної експлуатації атомних електростанцій, зокрема радіаційної безпеки, підготовки персоналу, фізичного захисту, кваліфікації ядерного палива тощо. Він також відзначив, що блоки Х2/Р4 матимуть найвищий рівень безпеки, порівняно з усіма нині діючими в Україні. І в цьому, за словами Ю. Коврижкіна, також значна заслуга американських спеціалістів.

Так, за їхньої допомоги українські атомники мають змогу підвищувати свій фаховий рівень підготовки на повномасштабних тренажерах. Протягом 2004 року повинні бути введені в експлуатацію всі тренажери, а згодом розпочнеться принципово новий рівень співпраці – створюватимуться так звані аналітичні тренажери. Надсучасні системи фіззахисту вже впроваджено на Хмельницькій та Запорізькій АЕС.

Зі свого боку директор офісу міжнародної програми ядерної безпеки США Ричард Райстер зауважив, що протягом останнього часу сторони досягли суттєвих успіхів. Пролонговано ряд важливих домовленостей, які забезпечуватимуть поглиблення взаємовигідних контактів щодо зміцнення безпеки експлуатації ядерних об’єктів на подальшу перспективу. Р.Райстер також повідомив, що цього року Україні буде виділено 15 мільйонів доларів технічної допомоги для реалізації проектів двостороннього співробітництва.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію