Прес-центр

03.10.2002

Проведена робоча нарада з питання добудови потужностей Хмельницької АЕС

Рівень готовності 2-го енергоблоку Хмельницької АЕС такий, що потреби у будівельно-монтажних роботах практично немає. Про це 2 жовтня повідомив генеральний директор ХАЕС Олександр Смишляєв під час робочої наради з питання добудови потужностей станції.

За словами гендиректора ХАЕС, проблем залишилося небагато, але вони можуть негативно вплинути на хід робіт, якщо всі зацікавлені сторони не займуть конструктивну позицію. Так, скажімо, зволікається розгляд організаційних питань, оформлення технічної документації на деякі види робіт, паспортизація обладнання та устаткування. Окреслено ряд проблем, які вписуються у трикутник "проектувальник — підрядник — цех”.

“Оскільки будувати на блоці практично немає чого, поступово треба розпочинати пуско-налагоджувальні роботи, — вважає О.Смишляєв. — Крім того, якщо енергоблок Х2 збираються вводити в експлуатацію у 2004 році, вже зараз треба подбати про закупівлю ядерного палива”.

Заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України, президент НАЕК “Енергоатом” Сергій Тулуб, який спеціально прибув на Хмельницьку АЕС для перевірки виконання протоколу раніше визначених робіт, поставив завдання перед керівництвом станції щодо якнайшвидшого подолання нагальних проблем. Адже переважну більшість із них можна розв’язати на місці.

Щодня на спецрахунок для доведення 2-го енергоблоку ХАЕС повинно надходити 700 тис. грн. Однак у зв’язку із зменшенням тарифу на вироблену компанією електроенергію відрахування на потреби Х2/Р4 останнім часом довелося скоротити майже втричі.

“Але так довго тривати не буде, — запевнив президент НАЕК “Енергоатом”, — ми знайдемо шлях розв’язання цієї проблеми, і фінансування добудови як другого Хмельницького, так і четвертого Рівненського енергоблоків відбуватиметься в повному обсязі”.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію