Про експлуатаційну надійність палива ТВЗА, яке експлуатується на 11 реакторах українських АЕС, йшлося" />  Про експлуатаційну надійність палива ТВЗА, яке експлуатується на 11 реакторах українських АЕС, йшлося" />

Прес-центр

16.12.2005

Паливо ТВЗА підтвердило експлуатаційну надійність

 

 

Про експлуатаційну надійність палива ТВЗА, яке експлуатується на 11 реакторах українських АЕС, йшлося на науково-практичному семінарі „Паливо  нового покоління  ТВЗА”, який  відбувся 15 грудня на Хмельницькій АЕС. У роботі  семінару взяли участь представники Департаменту ядерної енергетики Міністерства палива та енергетики України, російської корпорації ВАТ „ТВЕЛ”,  російського наукового центру  „Курчатовський інститут” та ДП НАЕК „Енергоатом”.

В рамках семінару для представників органів влади, громадськості, наукових закладів та ЗМІ  проведено презентацію палива нового покоління ТВЗА. Відкрив семінар начальник відділу відокремленого підрозділу „Науково-технічний центр” ДП НАЕК „Енергоатом” Анатолій Афанасьєв, який розповів присутнім про переваги нового ядерного палива ТВЗА для реактора ВВЕР-1000. При його розробці, як зазначив А. Афанасьєв, увагу було спрямовано в першу чергу на забезпечення стійкості до формозмінення і геометричної стабільності збірки, підвищення надійності, максимальне використання потенціалу тепловиділяючих елементів (ТВЕЛів), поліпшення показників паливо використання та безпеки.

Високо оцінив результати експлуатації ТВЗА головний інженер ВП ХАЕС Віктор Макєєв. Він, зокрема, зазначив, що 2-й енергоблок ХАЕС – єдиний в Україні атомний енергоблок, повністю завантажений новим ядерним паливом російського виробництва. За його словами, застосування ТВЗА на ХАЕС забезпечує поліпшення техніко-економічних характеристик активної зони і перехід на п'ятирічний паливний цикл.

У ході науково-практичного семінару заслухано доповіді представника ВАТ „ТВЕЛ” Володимира Молчанова на тему „Ядерне паливо для АЕС з реактором ВВЕР” та спеціаліста дослідно-конструкторського бюро машинобудування Олексія Фалькова – „ТВЗА для ВВЕР-1000. Технічні характеристики, досвід експлуатації та напрямки розвитку”.

Переважна більшість запитань як представників ЗМІ, так і владних структур регіону стосувалась екологічних аспектів експлуатації нового палива. З цього приводу технічний директор ВАТ „ТВЕЛ” Володимир Молчанов звернув увагу на ряд конструкторських особливостей ТВЗА, які засвідчують високу надійність та безпечність палива за всіма параметрами. У свою чергу заступник головного інженера ХАЕС з ядерної безпеки М. Гашев зазначив, що щомісяця до ДКЯРУ надходять дані стосовно програм запровадження ТВЗА, активності теплоносія і рівня викидів. З пуском 2-го енергоблока введено в експлуатацію систему АСКРО, за допомогою якої контролюється радіаційна обстановка у 30-кілометровій зоні навколо ХАЕС. Результати цих досліджень свідчать, що викиди ізотопів йоду, довго живучих нуклідів у 3-5 разів менше на другому енергоблоці, який завантажено виключно паливом ТВЗА, ніж на першому. Використання ТВЗА дає змогу мінімізувати кількість радіоактивних відходів першої групи, - підкреслив М. Гашев. 

Водночас, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський того ж дня під час засідання колегії Державного комітету ядерного регулювання України так прокоментував використання ТВЗА на АЕС України: «Попередні висновки свідчать про те, що це паливо є абсолютно безпечним. Адже із 48 збірок, які відпрацювали 2 роки, і 358 одиниць, що працюють 1 рік, не виявлено жодної, яка б не відповідала висунутим вимогам».

 

 

 

 

 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію