Прес-центр

19.12.2005

На ЮУ АЕС завершила роботу планова комісія департаменту з питань аварійної готовності і реагування НАЕК “Енергоатом”

 

Подібні перевірки щороку відбуваються на всіх діючих атомних станціях України. Цього року ЮУ АЕС завершила список  перевірених об’єктів.

Протягом 3 днів фахівці НАЕК інспектували систему аварійного реагування підприємства на випадок радіаційної та ядерної аварії. Програма перевірки включала 12 напрямків, серед яких наявність відповідної документації, організація взаємодії з територіальними службами, робота системи сповіщення тощо. Окрім інспекції підрозділів, що забезпечують аварійну готовність атомної станції на випадок радіаційної і ядерної аварії, перевірялася наявність засобів індивідуального захисту, приладів радіаційної розвідки, дозиметричного обладнання; приділялася увага питанням цивільного захисту.

Вперше для перевірки членам комісії був представлений кризовий центр АЕС. При тому, що термін остаточної готовності об'єкту - 2007 рік, сьогоднішнім його станом інспектори залишилися задоволені. 

Керівник перевірки, начальник кризового центру департаменту з питань аварійної готовності і реагування НАЕК “Енергоатом” Георгій Науменко відзначив, що  загалом комісія задоволена роботою відповідних служб АЕС – у разі потреби вони готові виконати поставлене завдання. Серед позитивних моментів він також відзначив виконання всіх зауважень, висловлених в ході протиаварійного тренування, що проводилося на ЮУ АЕС спільно з дирекцією НАЕК “Енергоатом” у вересні цього року.

Серед основних рекомендацій керівник комісії назвав збільшення чисельного складу відділу аварійного реагування ЮУ АЕС, забезпечення його належною оргтехнікою, а також приведення наявної документації у відповідність до останніх нормативних вимог.

 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію