Прес-центр

15.12.2006

Тариф на електроенергію НАЕК «Енергоатом» повинен забезпечувати реалізацію енергетичної стратегії України

Розмір закупівельного тарифу на електроенергію ДП НАЕК «Енергоатом», який встановлюється Національною комісією електроенергетики України (НКРЕ), повинен бути достатнім, щоб забезпечувати компанію необхідним обсягом коштів для ефективної та своєчасної реал

Розмір закупівельного тарифу на електроенергію ДП НАЕК «Енергоатом», який встановлюється Національною комісією електроенергетики України (НКРЕ), повинен бути достатнім, щоб забезпечувати компанію необхідним обсягом коштів для ефективної та своєчасної реалізації положень Енергетичної стратегії України на період до 2030 року.

До такого висновку прийшли днями на своєму засіданні члени Громадської колегії при президенті НАЕК «Енергоатом».

Як було відзначено в ході засідання, нинішній тариф на атомну електроенергію в розмірі 8,88 копійки за 1 кВт-год не забезпечує в повному обсязі потреб атомної енергогенеруючої компанії в коштах на реалізацію інвестиційних проектів та проведення операційної фінансово-господарської діяльності.

Члени Громадської колегії обговорили стан готовності Дирекції НАЕК «Енергоатом» до публічного захисту нового закупівельного тарифу на електроенергію компанії на 2007 рік, який відбудеться в грудні цього року в НКРЕ. Новий закупівельний тариф  наступного року може скласти 9,5 копійки за 1 кВт-год. Як повідомив на засіданні колегії директор з економіки НАЕК «Енергоатом» Микола Рачин, компанія вважає за необхідне передбачити в тарифі на наступний рік, зокрема, кошти для збільшення фінансування інвестиційних проектів,  розрахунків з кредиторами, підвищення заробітної плати працівникам атомних електростанцій,  а також для соціально-економічної компенсації ризиків населенню, яке проживає довкола майданчиків АЕС.

Однак, як зазначив  голова Громадської колегії , народний депутат Володимир Бронніков, пропонований тариф  є недостатнім, оскільки не дозволяє компанії повною мірою забезпечити реалізацію положень Енергетичної стратегії України.  Підрахунки свідчать, що фінансові потреби експлуатуючої організації можна повністю задовольнити, якщо тариф становитиме 12,5 копійки за 1 кВт-год. Втім, у компанії з розумінням ставляться до нинішніх проблем споживачів, насамперед населення, а тому не мають наміру домагатися більш значного підвищення вартості своєї продукції.

Енергетичну стратегію України на період до 2030 року було затверджено розпорядженням Кабінету міністрів від 15 березня 2006 року. Документ передбачає продовження терміну експлуатації 12 діючих енергоблоків вітчизняних АЕС,  виведення з експлуатації 6 енергоблоків та будівництво і запуск нових енергоблоків загальною потужністю 18,5 тис. МВт.   
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію