Прес-центр

20.12.2006

НКРЕ перенесла засідання з перегляду тарифу на електроенергію ДП НАЕК "Енергоатом" на 26 грудня

 Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) прийняла рішення про перенесення засідання щодо встановлення нового закупівельного тарифу на електроенергію ДП НАЕК «Енергоатом» на 2007 рік на 26 грудня. 

Про це повідомив член НКРЕ Сергій Дунайло на засіданні підкомітету з питань ядерної політики та ядерної безпеки Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, що відбулося 20 грудня за участю представників Кабінету Міністрів, міністерств і відомств, НАЕК «Енергоатом» та консалтингових компаній.

Згідно з попередніми розрахунками НКРЕ, тариф на електроенергію «Енергоатом» в наступному році може скласти 9,5 копійок за 1 кВт-год при нині діючому тарифі 8,88 копійок за 1 кВт-год. Підвищення тарифу на електроенергію «Енергоатому» призведе до відповідного зростання оптового тарифу на 2,8%.

Президент ДП НАЕК «Енергоатом» Андрій Деркач висловив стурбованість з приводу перенесення засідання НКРЕ, передбачаючи ймовірність того, що комісія не затвердить тариф на електроенергію НАЕК до кінця 2006 року.

«Компанія повинна розпочинати новий рік з новим тарифом і з чітким фінансовим планом», -- зазначив президент НАЕК.

 Андрій Деркач висловив також свою незгоду з попередньою відмовою комісії  передбачити в тарифі на 2007 рік підвищення заробітної плати працівникам «Енергоатому» на 20%. Він заявив, що питання соціальної політики та матеріального   забезпечення атомників  разом з питаннями неухильного підвищення рівня ядерної безпеки є для Компанії  пріоритетними, а тому «Енергоатом»  твердо відстоюватиме свою принципову позицію.

Разом з тим, як заявив голова підкомітету ядерної політики та ядерної безпеки Володимир Бронніков, тариф 9,5 копійок за 1 кВт-год є недостатнім для повноцінного розвитку атомної енергетики, оскільки не забезпечує компанію необхідними коштами для виконання інвестиційних і виробничих програм.

За висновками парламентаріїв і представників Міністерства палива та енергетики, тариф на електроенергію НАЕК має в перспективі становити 12,5 копійок з 1 кВт-год.

Народні депутати члени підкомітету ядерної політики та ядерної безпеки за результатами засідання прийняли рішення звернутися до Кабінету Міністрів, НКРЕ, Мінпаливенерго та НАЕК «Енергоатом» з пакетом ініціатив щодо забезпечення НАЕК «Енергоатом» тарифом на електроенергію, достатнім для виконання Компанією положень Енергетичної стратегії України на період до 2030 року.

Парламентарії пропонують, зокрема, міністерствам та відомствам розробити та подати в Верховну Раду пакет законопроектів з оптимізації тарифу на електроенергію НАЕК з метою зменшення податкового навантаження на компанію, розглянути можливість встановлення для «Енергоатому» тарифу на рівні вище 9,5 копійок за 1 кВт-год, а також затвердити на тривалу перспективу сталу методику формування тарифу для НАЕК, що дозволить компанії розробляти багаторічні фінансові плани розвитку.          

   
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію