Прес-центр

27.12.2006

НКРЕ затвердила тариф на електроенергію для ДП НАЕК «Енергоатом» на 2007 рік

У результаті цього рішення оптовий тариф зросте всього на 2,8% і залишиться майже не поміченим для споживачів. НКРЕ врахувала в новій ціні атомної електроенергії на 2007 рік, зокрема, витрати на підвищення ядерної безпеки, продовження терміну експлуат

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) 27 грудня затвердила новий закупівельний тариф на електроенергію ДП НАЕК «Енергоатом» на 2007 рік в розмірі 9,51 копійки за 1 кіловат-годину, що на 6,9% вище нині діючої ціни.

У результаті цього рішення оптовий тариф зросте всього на 2,8% і залишиться майже не поміченим для споживачів.

НКРЕ врахувала в новій ціні атомної електроенергії на 2007 рік, зокрема, витрати на підвищення ядерної безпеки, продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків,  будівництво Ташлицької гідроакумулюючої станції (ТГАЕС), погашення боргу «Енергоатому» перед Фондом ядерного паливного циклу, створення Фонду по виведенню АЕС з експлуатації, страхування цивільної відповідальності за нанесення ядерної шкоди, а також виконання проектних робіт з будівництва нових генеруючих потужностей.  

Разом з тим Національна комісія відмовилася врахувати в тарифі у запропонованому компанією обсязі витрати на створення централізованого запасу обладнання та збільшення Фонду заробітної плати.

Як раніше заявив голова підкомітету ядерної політики та ядерної безпеки комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Володимир Бронніков, тариф 9,5 копійок за 1 кВт-год є недостатнім для повноцінного розвитку атомної енергетики, оскільки не забезпечує компанію необхідними коштами для виконання інвестиційних та виробничих програм.

За висновками парламентаріїв і представників Міністерства палива та енергетики, тариф на електроенергію НАЕК має в перспективі становити 12,5 копійок за 1 кВт-год.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію