Прес-центр

27.12.2006

Олександр Мороз відвідав Рівненську АЕС

Учора, 26 грудня,  Голова Верховної Ради України Олександр Мороз здійснив робочу поїздку на Рівненську АЕС. Його супроводжували президент ДП НАЕК «Енергоатом» Андрій Деркач, а також народні депутати,  урядовці, керівники місцевих органів влади.

У місті-супутнику станції Кузнецовську  Олександр Мороз взяв участь у відкритті новозбудованого житлового будинку і міського центру зайнятості, а також відвідав пологове відділення спеціалізованої медико-санітарної частини міста.

 Голова Верховної Ради  ознайомився з роботою Рівненської АЕС, побувавши на 4-му енергоблоці-мільйоннику,  і провів   нараду з питань розвитку атомної енергетики України та соціального розвитку Рівненщини.

Олександр Мороз вважає ядерну енергетику важливою складовою енергетичного комплексу. "Перспективи атомної энергетики в Україні, я вважаю,  добрі.  Найближчим часом спостерігатиметься доволі помітне економічне зростання, розвиток, інвестиційний бум, і це вимагатиме збільшення кількості енергії не лише для експорту, але й, у першу чергу, для внутрішніх потреб. Я переконаний у можливості нарощування потужності української енергетики за рахунок атомних електростанцій», - наголосив Голова парламенту.

Учасники наради обговорили цілий комплекс питань виробничого та соціального характеру. Зокрема, президент «Енергоатому» Андрій Деркач загострив увагу на проблемі повноцінного  використання потужностей РАЕС, пов’язаній з відсутністю достатньої кількості ліній електропередач, у результаті чого станція працює лише на дві третини можливостей. Він повідомив, що «Енергоатом» має намір узяти безпосередню участь у будівництві  в найближчий час ЛЕП «РАЕС – Київ».

Андрій Деркач порушив також кадрове питання, зауваживши, що плани наших північних сусідів споруджувати, починаючи з 2010 року, по два енергоблоки щорічно  можуть призвести до відтоку кваліфікованих фахівців до Росії. Уникнути цього, на переконання керівника Компанії, можна лише шляхом створення для працівників галузі гідних виробничих і побутових умов та забезпечення привабливою зарплатою.

Голова Державного комітету ядерного регулювання Олена Миколайчук  зосередилась на питані безпечної експлуатації енергоблоків. Завжди стримана в оцінках роботи атомників, цього разу Олена Анатоліївна усе ж таки визнала, що заходи з підвищення рівня експлуатаційної безпеки, здійснені нинішнього року на Рівненській АЕС, заслуговують похвали і можуть служити прикладом для інших вітчизняних АЕС.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію