Прес-центр

20.12.2011

У Славуті пройшла екологічна науково-практична конференція

 15-16 грудня Палац культури м. Славута Хмельницької області приймав учасників науково-практичної конференції «Екологія Малополіського Погориння в умовах зростаючого антропогенного впливу». Її проведення ініціювали ВП «Атомпроектінжиніринг» НАЕК «Енергоатом», Хмельницька атомна електростанція, Українське ядерне товариство разом з Асоціацією міст 30-кілометрової зони ХАЕС, міським головою м. Славута, Національним науково-природничим музеєм НАН України (м. Київ), Державним управлінням охорони навколишнього  природного середовища в Хмельницькій області, Міським краєзнавчим музеєм (м. Нетішин) та Управлінням освіти Славутської міської ради. Це перший захід такого спрямування у зоні спостереження Хмельницької АЕС, який об’єднав атомників, освітян, екологів, представників науки.

Актуальна тематика конференції зібрала в одному залі більше 200 учасників, небайдужих до сьогоднішнього та перспективного розвитку регіону. Серед тих, хто відгукнувся на запрошення взяти участь в діалозі були науковці, депутати місцевих рад, представники громадськості та засобів масової інформації.  Взяли участь у конференції й освітяни – педагогічні колективи навчальних закладів Славути та Славутського району, Острога, Нетішина, Шепетівки та Ізяслава.

З привітальним словом до учасників конференції звернулися міський голова  Славути Василь Сидор, віце-президент Українського ядерного товариства, заслужений енергетик України Володимир Коровкін, заступник генерального директора Хмельницької АЕС Віктор Демидюк, завідувач Ботанічним музеєм Національного науково-природничого музею НАН України Валерій Новосад. 

Учасники конференції почули детальну розповідь про перспективи економічного та промислового розвитку міста та природоохоронних заходах, реалізованих місцевою владою, які вже принесли вагомі результати.

Оскільки тематика Конференції була безпосередньо пов’язана із регіоном розташування Хмельницької АЕС, представники атомної  станції акцентували увагу на екологічних аспектах експлуатації ХАЕС, дотриманні принципів раціонального природокористування і забезпечення екологічної рівноваги у поточній діяльності АЕС та при реалізації інвестиційних проектів зі спорудження нових ядерних потужностей.

Учасники конференції, які представляли НАЕК «Енергоатом» зупинилися також на аспектах соціально-економічного розвитку регіонів розміщення об’єктів атомної енергетики. Вони дали розгорнуту інформацію щодо нарахування та використання коштів на соціально-економічну компенсацію ризику населення території зони спостереження (один відсоток у складі собівартості виробленої на АЕС електроенергії). Учасникам конференції також розповіли про виділення коштів на будівництво об’єктів соціального призначення при спорудженні нових енергоблоків Хмельницької АЕС.

Спеціалісти-атомники презентували перспективи розвитку ХАЕС, ознайомили учасників конференції з основними аспектами реалізації проекту спорудження третього та четвертого енергоблоків станції. Зокрема, учасники конференції дізналися про особливості реакторної установки ВВЕР-1000/В-392, основні рішення щодо удосконалення  систем безпеки цих блоків з  урахуванням уроків Фукусіми, а також  оцінку впливів на навколишнє середовище при будівництві та експлуатації нових блоків.

Змістовні та актуальні доповіді для конференції підготували науковці – фізики, біологи, екологи, а також представники громадських організацій. Вони розповіли про біотичне різноманіття рослинного та тваринного світу зони спостереження Хмельницької АЕС, про вплив природних і техногенних радіаційних джерел на навколишнє природне середовище та населення України, про природоохоронні заходи щодо збереження фіто -  і флорорізноманіття   в  зоні впливу енергокомплексів, роль громадськості в охороні та збереженні біологічного і ландшафтного різноманіття регіону розташування ХАЕС.

Окремо учасники конференції обговорили шляхи посилення екологічного просвітництва громадськості та прищеплення ідей ощадливого  природокористування тощо. Найцікавіші доповіді Конференції увійшла до науково-популярного збірнику для широкого кола читачів.  

Другий день конференції пройшов у Нетішині - місті-супутнику Хмельницької АЕС. Учасники заходу відвідали міський краєзнавчий музей та навчально-тренувальний центр Хмельницької АЕС.

Особливий резонанс мав проведений в рамках регіональної конференції фестиваль-конкурс дитячої екологічної творчості.  В ньому взяли участь 23 самодіяльних колективи, понад триста п’ятдесят дітей віком від трьох до вісімнадцяти років. Цікаво, що діти випробували свої сили не тільки як артисти, але й на рівні з дорослими створювали сценарії, декорації та сценічні костюми.

Дитячі екологічні театри, агітбригади, хореографічні та вокальні колективи зони спостереження Хмельницької АЕС представили журі конкурсу свої роботи, присвячені екологічній тематиці.  Окрім традиційних «гран-прі» та трьох призових місць були визначені кращі виконавці у номінаціях «Ефективне художнє рішення», «За артистизм», «Краще музичне оформлення», «Дружні, старанні, наполегливі», «Дошкільні навчальні заклади».

Переможці акції підготували шоу-містерію за мотивами своїх програм, яка стала чудовим святковим подарункам усім учасникам регіональної конференції.   Організатори заходу урочисто вручили нагороди дев’ятнадцяти кращим виконавцям та колективам.

До фестивалю також долучилися починаючі науковці, взявши участь у конкурсі рефератів на екологічну тематику. Журі відзначило 14 робіт. Свої творчі здібності у конкурсі тематичних статей продемонстрували й юні журналісти, кращі з яких були нагороджені дипломами та подарунками.

На знак вдячності громаді міста Славута за активну життєву позицію, підтримку розвитку ядерної енергетики та багаторічну плідну співпрацю з Українським ядерним товариством у проведенні освітніх та просвітницьких заходів щодо енергетичної складової, зокрема - атомної енергетики - в загально-економічному розвитку регіону, УкрЯТ надало 50 тисяч гривень для будівництва у місті дитячого майданчика.

Регіональна екологічна конференція стала знаковим заходом для представників різних громадських груп регіону, усіх, хто щиро зацікавлений станом, проблемами та перспективами  розвитку зони Малополіського погориння. Конференція дала можливість її учасникам отримати відповіді на численні запитання безпосередньо від атомників, створила міцне підґрунтя для формування достовірного та актуального уявлення  про атомну галузь у місцевого населення.

Отже вичерпна інформація про безпечну, надійну роботу існуючих та майбутніх енергоблоків ХАЕС підтвердила: діяльність станції не створює будь-яких проблем для навколишнього середовища, більш того -  сприяє подальшому поступальному економічному розвитку регіону та його соціальній стабільності.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію