Прес-центр

22.12.2011

У став-охолоджувач Южно-Української АЕС запущено понад 3 т рибного малька

Планове зариблення водойми проходить у декілька етапів. Тиждень тому, 15 грудня, рибні запаси водосховища поповнили 2,2 т малька сірого і строкатого товстолобика. 21 грудня до них приєдналися 1,1 т молоді білого амура та коропа. Остання партія малька - 0,3 т - очікується завтра, 23 грудня.

Зариблення - перевірений спосіб боротьби з фіто- та зоопланктоном, який активно розмножується у теплій воді Ташлицького ставка-охолоджувача, що призводить до підвищеного вмісту органічних речовин, утворення карбонатного осаду на стінках теплообмінного обладнання, задіяного в процесі охолодження другого (нерадіоактивного) контуру АЕС. З цієї причини зменшується теплопровідність обладнання і, як наслідок, - знижується потужність енергоблоків. Забруднення теплообмінного обладнання призводить до додаткових витрат на його очищення та збільшення тривалості ремонтів. Таким чином, результатом активного розмноження водоростей і фітопланктону в технічній водоймі АЕС стає зниження виробітку електроенергії. 

Боротися з рослинністю в Ташлицькому ставку-охолоджувачі за допомогою риби атомникам порекомендували в Академії наук України. Її фахівці визначили необхідні породи: сірий товстолобик живиться фітопланктоном, строкатий - зоопланктоном, амур - вищою водною рослинністю, а короп всеїдний. Науково  розраховано й необхідну кількість особин: за рік кожна з них, набираючи, у середньому, до 1 кг ваги, з'їдає від 30 до 50 кг зеленої маси.

Нажаль, згадані породи риб не здатні розмножуватися природним шляхом в умовах підвищеної температури водойми. Тому атомній станції доводиться час від часу зариблювати Ташлицьке водосховище.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію