Прес-центр

28.12.2011

У ВП «Атоменергомаш» випущено перші зразки комплектуючих для ТВЗ

27 грудня ВП «Атоменергомаш» ДП НАЕК «Енергоатом» представив перші зразки комплектуючих виробів - голівок і хвостовиків - для тепловиділяючих збірок (ТВЗ) ВАТ «ТВЕЛ». Таким чином, на ремонтно-механічному заводі (РМЗ) ВП «Атоменергомаш» (створений на базі інструментального виробництва Южно-Української АЕС) завершено черговий етап кваліфікації технології та обладнання.

Підготовка до цієї події тривала декілька років. Згідно з ліцензійною угодою, у 2009 році російською компанією «ТВЕЛ» було передано «Атоменергомашу» технологічну і конструкторську документацію на випуск голівок і хвостовиків ТВЗ. До кінця серпня 2011 року підготовчий етап було завершено. Почалося відпрацювання технології.

27 грудня завод довів свою готовність до чергової кваліфікації виробництва, випустивши два комплекти зразків. Про те, що вони відповідають усім вимогам системи якості цього ж дня підтвердили фахівці російської компанії «ТВЕЛ». Ще один документ - сертифікат системи управління якістю, вручений керівництву «Атомэнергомашу» Державним центром регулювання якості постачань і послуг також підтвердив здатність ремонтно-механічного заводу випускати комплектуючі ТВЗ.

Виконуючий обов'язки генерального директора державного концерну «Ядерне паливо» Борис Білик назвав це першою ластівкою в організації виробництва з виготовлення вітчизняного ядерного палива. «Важливо, щоб ця ластівка надалі мала високий політ, якість і відповідальність у справі, тому що в майбутньому це стане запорукою для виробництва українського ядерного палива», - підкреслив він.

«Сьогодні добіг кінця ще один етап, отримано сертифікат на виробництво комплектуючих виробів, - сказав президент ДП НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський під час урочистого заходу. - Державний центр підтвердив, що наша технологія відповідає всім сучасним вимогам для подальшого освоєння виробництва».

У церемонії з нагоди завершення чергового етапу кваліфікації обладнання взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, ДІЯРУ, Миколаївської обласної адміністрації та ради, ВП «Южно-Українська АЕС» та ін. Урочистий захід завершився нанесенням високими гостями пам'ятних автографів на макет голівки ТВЗ.

Четвертий, завершальний етап кваліфікації виробництва ознаменується виготовленням в 1 кварталі 2012 року дослідної партії - чотирьох комплектів - голівок і хвостовиків, які будуть передані «ТВЕЛу» для подальшої комплектації і випробування.

На виробництво ядерного палива для АЕС України потрібно приблизно 500-600 комплектуючих на рік. Передбачається, що усі вони в майбутньому виготовлятимуться на майданчику РМЗ ВП «Атоменергомаш» і поставлятимуться у ВАТ «ТВЕЛ» для використання при фабрикації ядерного палива, що надходитиме у рамках контракту з російськими партнерами на вітчизняні атомні станції.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію