Прес-центр

18.12.2012

На Южно-Українській АЕС відбулося позачергове протиаварійне тренування

18 грудня 2012 року на Южно-Українській АЕС відбулося позачергове загальностанційне протиаварійне тренування з ліквідації УМОВНОЇ аварії. У ньому взяли участь члени штабу КАРП (керівника аварійними роботами на проммайданчику), оперативний персонал резервної зміни, аварійні групи та бригади атомної станції, а також особовий склад караулу державної пожежно-рятувальної частини №27 (ДПРЧ) м.Южноукраїнська.

Під час практичного тренування відпрацьовувався алгоритм взаємодії усіх служб, що взяли у ньому участь. За задумом тренування, на АЕС стався УМОВНИЙ розрив магістрального трубопроводу прямої мережевої води теплотраси «АЕС-місто». Персонал мав самостійно, швидко та точно ідентифікувати стан пошкодженої ділянки трубопроводу і виконати необхідні дії з ліквідації надзвичайної ситуації. Перед бійцями ДПРЧ, у свою чергу, було поставлено завдання відкачати воду із затоплюваної ділянки прохідного каналу магістралі, якою тепло від атомної станції подається до Южноукраїнська. Місто було УМОВНО за тренуванням переведено на резервну магістраль. На усунення УМОВНОЇ аварії знадобилося дві години.

Підбиваючи підсумки, керівник позачергового загальностанційного тренування - заступник головного інженера з експлуатації першої черги ВП ЮУАЕС Микола Феофентов дав позитивну оцінку діям керівного складу, оперативного персоналу і персоналу аварійних груп з локалізації та ліквідації УМОВНОЇ надзвичайної ситуації. Він відзначив достатній рівень знань та злагодженість дій усіх її учасників.

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований на півдні України в Миколаївської області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна встановлена потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 470 млрд. кВт•год. електричної енергії.Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію