Прес-центр

18.12.2012

Група EUR опублікувала нову редакцію своїх вимог до проектів енергоблоків АЕСНа 89-му засіданні Керуючого комітету Міжнародної групи EUR (European Utility Requirement) була прийнята до друку остаточна версія тексту вимог нової, четвертої за рахунком редакції вимог EUR (редакції «D») до проектів енергоблоків АЕС.

Робота над оновленням томів 1, 2 і 4 була ініційована Секретаріатом EUR на початку 2011 року. З моменту публікації останньої редакції «С» вимог EUR було підготовлено багато напрацювань, серед яких зауваження при оцінці проектів (AP-1000, EPR-1600 і AES-92), результати порівняльного аналізу тексту вимог EUR і URD, результати спільного з групою ENISS (FORATOM) обговорення позиційних документів WENRA, аналіз оновлених стандартів МАГАТЕ і т.д.

У роботі по підготовці редакції «D» взяли участь фахівці з 8 енергогенеруючих компаній, серед яких EDF, GDF-Suez/Tractebel, Fortum, Vattenfall, CEZ, ВАТ «Концерн Росенергоатом», SOGIN і ДП НАЕК «Енергоатом». До складу робочої групи ДП НАЕК «Енергоатом» увійшли фахівці ВП ЮУАЕС Д.Б. Шамис і О.В. Марков, ВП АПІ М.Г. Степанський і дирекції компанії А.П. Маланіч.

Слід зазначити, що вимоги EUR - це збалансований синтез національних регулюючих норм і техніко-економічних критеріїв, що дозволяє компанії-члену EUR вибрати оптимальний варіант проекту нового енергоблоку. Тому, документ EUR часто використовується для підготовки технічних специфікацій при виборі проекту АЕС для подальшого будівництва в Європі, а також постачальниками технологій АЕС, які мають намір продати свої реактори на європейському ринку.

Довідково: Міжнародна група EUR (European Utility Requirement), яка була утворена в кінці 1991 р. європейськими експлуатуючими організаціями, об'єднує 18 провідних європейських енергогенеруючих компаній, які експлуатують більше 130 енергоблоків з реакторами легководяного типу (LWR). Метою організації є вироблення технічних вимог до проектів нових АЕС з легководними реакторними установками покоління ІІІ і ІІІ(плюс) для подальшого розвитку ядерної енергетики в Європі.

WENRA - Західноєвропейська асоціація органів регулювання ядерної безпеки.

URD - документ «Вимоги експлуатуючих організацій» розроблений Інститутом електроенергетичних досліджень (EPRI).

ENISS - ініціатива Європейського ядерного форуму (FORATOM) за стандартами безпеки європейських ядерних установок.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію