Прес-центр

26.12.2012

На Хмельницькій АЕС відбулося засідання комітету ALARA

19 грудня 2012 року на Хмельницькій АЕС відбулося засідання комітету ALARA, на якому розглядався стан протирадіаційного захисту та виконання заходів на покращення рівня радіаційної безпеки за підсумками 2012 року, окреслено завдання на наступний 2013 рік.

Представники навчально-тренувального центру ХАЕС ознайомили присутніх із результатами своєї праці. Загалом, за 2012 рік початкову та спеціальну підготовку з радіаційної безпеки в НТЦ Хмельницької АЕС пройшли біля тисячі працівників ХАЕС та підрядних організацій задіяних в планово-попереджувальному ремонті.

Зокрема, щодо вдосконалення системи контролю за нерозповсюдженням радіоактивного забруднення, у квітні 2012 року на ХАЕС працювала місія технічної підтримки ВАО АЕС (Всесвітня асоціація операторів, які експлуатують атомні  електростанції).

«Використання кращого світового досвіду з даного питання надає можливість  вдосконалення радіаційної безпеки та протирадіаційного захисту персоналу», - зауважив заступник головного інженера з ядерної і радіаційної безпеки Костянтин Щербінін.

За підсумками наради оформлено протокол із зауваженнями та пропозиціями.

Довідково: ALARА (англ. скорочення ALARA, «As Low As Reasonably Achievable» - «настільки низьким, наскільки розумно досяжне») — принцип оптимізації сучасної системи протирадіаційного захисту. Принцип ALARA використовується на АЕС та інших радіаційно-небезпечних об’єктах всього світу в якості одного із принципів забезпечення радіаційної безпеки при проведенні, плануванні, підготовці та виконанні радіаційно-небезпечних робіт.Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію