Прес-центр

11.12.2008

Українська Феміда не визнає сфабрикованих шахрайських схем

Приморський районний суд міста Одеси постановив знакову Ухвалу, якою відмовлено молдавській компанії-банкруту SRL Pinar-Com у визнанні та приведенні до примусового виконання рішення Окружного економічного суду Республіки Молдова, винесеного 27 вересня 200

11.12.08 Приморський районний суд міста Одеси постановив знакову Ухвалу, якою відмовлено молдавській компанії-банкруту SRL Pinar-Com у визнанні та приведенні до примусового виконання рішення Окружного економічного суду Республіки Молдова, винесеного 27 вересня 2007 року. Зазначеним рішенням було задоволено позов SRL Pinar-Com до ВАТ «Одесаобленерго» про стягнення 80 000 000 грн. ДП НАЕК «Енергоатом» брало участь у цій справі в якості третьої особи на стороні ВАТ «Одесаобленерго».

Слід зазначити, що подання зазначеного позову на території Республіки Молдова стало можливим шляхом впровадження учасниками так званої «групи Платона» корупційних механізмів.

У 2005 році судовий виконавець Республіки Молдова арештував і передав право вимоги ДП НАЕК «Енергоатом» до ДП «Енергоринок» у розмірі 240 млн. грн. в рамках виконання судового рішення про стягнення з ДП НАЕК «Енергоатом» на користь офшорної компанії Remington Worldwide LTD 23,08 млн. дол. США.

Причому право вимоги боргу у розмірі 240 млн. грн. було оцінено молдавським експертом в 10 млн. грн. Таким чином, у ДП НАЕК «Енергоатом» було фактично конфісковано право вимоги боргу на 240 млн. грн., а борг перед кредитором (Remington Worldwide LTD) зменшився лише на 10 млн. грн. Внаслідок цієї оборудки ДП НАЕК «Енергоатом» зазнавало збитків на суму 230 млн. грн. У подальшому офшорна компанія Remington Worldwide LTD передала право вимоги боргу до ДП «Енергоринок» SRL Pinar-Com, який і скористався нібито наявним у нього правом вимоги до ДП «Енергоринок» у розмірі 240 млн. грн., подавши позов до дебітора оптового постачальника - ВАТ «Одесаобленерго». Не зважаючи на явну протиправність цієї схеми, молдавський суд  абсолютно безпідставно задовольнив позов. Крім того, суд постановив, що з моменту винесення судового рішення зобов’язання ВАТ «Одесаобленерго» перед ДП «Енергоринок» у розмірі 80 млн. грн. припиняються. Внаслідок реалізації такої шахрайської оборудки було створено передумови завдання збитків ДП НАЕК «Енергоатом» у розмірі близько 77 млн. грн.

Завдяки ефективній співпраці фахівців юридичної служби ДП НАЕК «Енергоатом» зі своїми колегами з ДП «Енергоринок», ВАТ «Одесаобленерго», прокуратури Приморського району міста Одеси, відповідального ставлення суду до розгляду цієї справи, було не допущено нанесення значних матеріальних збитків українському стратегічному підприємству і вимивання десятків мільйонів гривень з паливно-енергетичного комплексу нашої держави на рахунки фіктивних іноземних фірм.

Показовим є той факт, що офіційним представником на території України офшорної компанії Remington Worldwide LTD і молдавського банкрута SRL Pinar-Com є юрист-«перебіжчик» з Енергоатому В’ячеслав Лич.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію