Прес-центр

25.12.2014

Забезпечення радіаційного захисту персоналу атомної станції, населення та навколишнього середовища - пріоритетні завдання Хмельницької АЕС

Саме такою була тема чергового засідання комітету ALARA, яке проходило на Хмельницькій АЕС 24 грудня поточного року.

Комітет ALARA, насамперед, встановлює цільові показники рівня радіаційної безпеки ХАЕС, проводить періодичний аналіз виконання програми радіаційного захисту і формує заходи для підвищення її ефективності. Контроль індивідуальних і колективних доз зовнішнього опромінення персоналу ВП ХАЕС та підрядних організацій здійснюється на основі загальновизнаного принципу ALARA, сформульованого МАГАТЕ. ALARA дослівно перекладається, як "досягнути настільки низького рівня радіаційного впливу, наскільки цього можна досягти у розумних межах".

На засіданні комітету ALARA було підведено підсумки поточного року з питань радіаційної безпеки та окреслено завдання на наступний 2015 рік.

За словами заступника головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки ВП ХАЕС Костянтина Щербініна, Хмельницька АЕС дотримується основних принципів забезпечення радіаційного захисту персоналу атомної станції, населення та навколишнього середовища. За період експлуатації Хмельницької АЕС радіаційний фон на проммайданчику та в зоні спостереження навколо АЕС не змінювався.

Про професійність персоналу та високий рівень радіаційної безпеки на Хмельницькій АЕС свідчать результати Першого національного інтеркалібрування (сертифікація відповідності) лабораторій індивідуального дозиметричного контролю України. При виконанні завдань інтеркалібрування, під час якої визначалася здатність лабораторій індивідуального дозиметричного контролю (ІДК) з максимальною точністю здійснювати вимірювання дозових навантажень, лабораторя ІДК цеху радіаційної безпеки ХАЕС показала один із найкращих результатів. Як підсумок, визнання лабораторії індивідуального дозиметричного контролю Хмельницької АЕС, яка відповідає вимогам Міжнародного стандарту ISO 14146.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію