Прес-центр

26.12.2014

Президент Енергоатома відвідав з робочим візитом Хмельницьку АЕС

Президент Енергоатома відвідав з робочим візитом Хмельницьку АЕС

26 грудня 2014 року з робочим візитом Хмельницьку АЕС відвідав президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський.

Під час візиту на Хмельницьку АЕС делегація представників НАЕК «Енергоатом», голови держінспекції ядерного регулювання, профільного міністерства, Київського наукового проектно-конструкторського інституту, ВП «Атомпроектінжиніринг» відвідала майданчик 3-го та 4-го енергоблоків та оглянула існуючі будівельні конструкції.

В рамках програми візиту була проведена нарада щодо будівництва та обгрунтування безпеки проекту енергоблоків №3, 4 ХАЕС. Нарада відбулася під головуванням президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського за участі голови Державної інспекції з ядерного регулювання України Сергія Божко, представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Департаменту з інвестицій та перспективного розвитку, керівництва Хмельницької АЕС, ВП «Атомпроектінжиніринг», ПАТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект».

Відкриваючи робочу нараду, Юрій Недашковський зауважив, що сьогодні перед енергокомпанією поставлене важливе завдання узгодити концептуальне технічне рішення щодо спорудження 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. До даних проектів планується залучити чешську компанію Skoda, яка виготовлятиме реакторні установки для енергоблоків. Компанія Skoda готова працювати на умовах товарного кредитування, що за економічної кризи є дуже важливим для України.

Проводячи аналіз показників безпеки проектів енергоблоків Х-3, Х-4, голова правління ПАТ КІЕП Юрій Малахов акцентував увагу на основних заходах, пов’язаних з безпекою та надійністю даних проектів. Зокрема, на відповідності вимогам та рекомендаціям МАГАТЕ та з врахуванням результатів стрес-тестів, які були проведенні після аварії на АЕС «Фукусіма-1».

На нараді також обговорювались проблемні питання проведення ремонтно- відновлювальних робіт, обстеження, проектування енергоблоків №3 та 4 ХАЕС, які потребують вирішення, формування планів і завдань на наступний період.

В рамках програми візиту президент НАЕК «Енергоатом» взяв участь в урочистому відкритті новозбудованого житлового будинку, вручивши новоселам символічний ключ.

Вітаючи із завершенням новобудови, генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко відзначив, що протягом січня-лютого 2015 року буде розподілено 108 квартир покращеного планування для працівників ХАЕС. 

Напередодні новорічних та різдвяних свят Юрій Недашковський побажав працівникам Хмельницької АЕС та жителям міста-супутника мирного неба, впевненості в завтрашньому дні, подальших перспектив та особистих гараздів.

Довідка. Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.

Перевірки та експертизи, проведені державними і незалежними міжнародними експертами МАГАТЕ, Рискаудит, TACIS, ВАО АЕС, підтверджують високий рівень безпеки енергоблоків ХАЕС.

Одним із головних напрямків діяльності Хмельницької АЕС є добудова 3-го та 4-го енергоблоків.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію