Прес-центр

21.12.2015

Енергоатом завершив свою частину проекту ПЛ «РАЕС – підстанція «Київська»

Енергоатом завершив свою частину проекту ПЛ «РАЕС – підстанція «Київська»

НАЕК «Енергоатом» завершив роботи з реконструкції відкритої розподільчої споруди (ВРС-750 кВ) Рівненської АЕС. 21 грудня відбудеться підключення РАЕС до повітряної лінії електропередач, яка з’єднає РАЕС з підстанцією «Київська». Таким чином, завершено проект, який дозволить Рівненській АЕС працювати без системних обмежень та вийти на встановлену потужність - 2835 МВт. Після введення в експлуатацію ПЛ «РАЕС - ПС «Київська» буде забезпечено перетік потужностей РАЕС до дефіцитного Центрального регіону України, до якого входять Київська, Черкаська, Житомирська, Чернігівська області та місто Київ.

«Завдяки підвищенню ефективності енергетичної інфраструктури буде створено передумови для розвитку інших секторів економіки та соціальної сфери, підвищено енергетичну безпеку України, - наголосив президент Енергоатома Юрій Недашковський. – Продовження ресурсу другого блоку Южно-Української АЕС та проект розширення видачі потужності з РАЕС стали найбільшими за капіталовкладеннями у галузі атомної енергетики за останні два роки».

Фінансування будівництва ПЛ «РАЕС - ПС «Київська» здійснювалось НЕК «Укренерго» за рахунок як власних коштів, так і завдяки кредитам ЄБРР та ЄІБ, реконструкцію ВРС-750 кВ Енергоатом провів за рахунок власних коштів, передбачених в тарифі Компанії на відпуск електроенергії на 2015 рік.

У реконструкції ВРС-750 кВ РАЕС була врахована краща світова практика. За час проведення реконструкції було встановлено обладнання українських, англійських, французьких, шведських, чеських, голландських та багатьох інших провідних виробників електротехнічного обладнання. На ВРС-750 кВ РАЕС встановлені панелі «Marconi» (Чехія), які призначені для передачі команд релейного захисту автоматики та обмежувачі напруги, виробництва «TYCO ELECTRONICS RAYCHEM GmbH» (Британія). Встановлено шунтуючі реактори українського виробництва ПАТ «Запоріжтрансформатор», які оснащені системою безперервного контролю SAFE-T™. Подібна система дозволяє контролювати у режимі реального часу такі параметри, як номінальна напруга та струм.

Довідково. Роботи з реконструкції ВРС-750 кВ було розпочато в рамках реалізації планів Кабінету міністрів України щодо збільшення використання потужностей атомних енергоблоків та регулюючих можливостей енергосистеми України. Проекти реконструкції ВРС-750 кВ, розроблені Енергоатомом були затверджені розпорядженням КМУ від 13 серпня 2014 року № 733-р та наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 19 грудня 2013 року № 969.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію