Прес-центр

25.12.2015

На ЗАЕС пройде тестування новий програмний комплекс

В рамках програми з впровадження модернізованого ядерного палива виробництва компанії «Westinghouse» (ТВЗ-WR) на енергоблоках АЕС України на Запорізькій АЕС групою фахівців компанії Westinghouse Electric був представлений програмний комплекс BEACON.

Для демонстрації можливостей програмного комплексу BEACON необхідна його установка в демонстраційному (тестовому) режимі, що й було зроблено фахівцями ЗАЕС і Westinghouse. У процесі демонстрації можливостей нового програмного комплексу для моніторингу активної зони також брали участь фахівці відділу ядерної безпеки та цеху теплової автоматики і вимірювань ЗАЕС.

«Для моніторингу активної зони реакторної установки з застосуванням різних видів ядерного палива застосовується програмний комплекс BEACON. Розроблений компанією Westinghouse програмний комплекс використовується на багатьох атомних електростанціях у світі. На Запорізькій АЕС його застосування розглядається як один з можливих варіантів реалізації моніторингу активної зони реакторної установки після завантаження в активну зону нових видів палива»- пояснив начальник лабораторії з розробки та супроводження програмного забезпечення функцій автоматизованої системи управління технологічним процесом Сергій Плотніков.

В даний час продовжуються роботи з вивчення можливостей програмного комплексу BEACON і його застосування.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію