Прес-центр

27.12.2016

Ташлицькій ГАЕС - 10 років

Десять років тому, 28 грудня 2006 року, в промислову експлуатацію було здано перший гідроагрегат Ташлицької ГАЕС. Головне призначення гідроакумулюючої станції на Південному Бузі - покриття пікових навантажень в південно-західній частині об'єднаної енергосистеми України та забезпечення надійного базисного режиму роботи Южно-Української АЕС.

ГАЕС працює в двох режимах. Для виробітку електроенергії в пікові години вода з 85-метрової висоти верхнього водоймища вибитими в скелі скісними тунелями перекачується в нижнє - водяні потоки обертають робочі колеса турбін. Так у генераторному режимі виробляються дефіцитні кіловати в період інтенсивного енергоспоживання. Коли ж у нічні години  попит на електроенергію різко знижується,  вода закачується в зворотному напрямку. Це насосний режим.

Загалом Ташлицька електростанція має найдраматичнішу з-поміж трьох складових Южно-Українського енергокомплексу - АЕС, ГЕС і ГАЕС - історію будівництва, яка не завершилася й по сьогодні. Згідно із уточненим проектом, у складі ТГАЕС передбачено 6  гідроагрегатів загальною потужністю в генераторному режимі 906 МВт.  

Нині в процесі спорудження перебуває друга черга ТГАЕС - третій гідроагрегат. Головний інженер каскаду ГЕС-ГАЕС Сергій Музиченко із задоволенням зазначає, що, незважаючи на всі труднощі, на об'єкті виконано значну частину робіт: «Пусковий комплекс вже має «серце» - генератор і турбіну. Для того, щоб його запустити, необхідно підключити судини – блочний трансформатор, вимикачі ВРП-330 і багато іншого. Робота триває».

Слід зазначити, що будівництво Ташлицької ГАЕС - це ще й розвиток інфраструктури регіону. Протягом останнього десятиріччя, завдяки її спорудженню на розвиток регіону направлено понад 162 млн грн.

Довідка. Високоманеврена Ташлицька ГАЕС – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, маневрених гідроакумулюючих потужностей та водних ресурсів річки Південний Буг. Основне призначення ТГАЕС - виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використання надлишкової нічної енергії.

На даному етапі на Южно-Українському енергокомплексі в експлуатації перебувають 3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт Южно-Української АЕС, 2 гідроагрегати сумарною потужністю 9,8 МВт Олександрівської ГЕС і 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт Ташлицької ГАЕС.

Спорудження гідроакумулюючої електростанції триває. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію