Прес-центр

28.12.2016

Землетрус в Румунії не вплинув на роботу Южно-Української та Запорізької АЕС

Землетрус, що стався о 1 годині 20 хв. 28 грудня в Румунії, який відчули декілька регіонів України, на роботу енергоблоків Южно-Української АЕС не вплинув.

За інформацією старшого начальника зміни ЮУАЕС Андрія Паляцького, землетрус, зафіксований в сейсмічно активній румунській зоні Вранча магнітудою 5,6 бала, на роботу атомної станції не вплинув. Порушень експлуатаційних меж і умов  на енергоблоках ЮУАЕС у результаті землетрусу не було. Обладнання працює в штатному режимі. Радіаційний фон на проммайданчику та в санітарно-захисній зоні не змінився і відповідає показникам природних фонових значень, заміряних до пуску станції.

Устаткування системи сейсмометричного контролю атомної станції зафіксувало незначні коливання земної кори, що знаходилися набагато нижче уставок спрацьовування аварійного захисту реакторної установки. Згідно проекту, аварійний захист, що призводить до автоматичної зупинки реакторної установки, на енергоблоках ЮУАЕС спрацьовує в разі землетрусу магнітудою 6 балів.

За інформацією начальника зміни ЗАЕС Олександра Юдінцева, землетрус не вплинув на роботу атомної станції. Порушень експлуатаційних меж і умов на енергоблоках ЗАЕС в результаті землетрусу не було. Обладнання працює в штатному режимі. Радіаційний фон на проммайданчику і в санітарно-захисній зоні (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) - 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування Запорізької АЕС.

Устаткування системи сейсмічного контролю ЗАЕС зафіксувало незначні коливання земної кори, значення яких набагато нижче порогу спрацьовування аварійного захисту реакторної установки.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію