Прес-центр

20.09.2018

На ЮУАЕС завершено роботи з будівництва струменеспрямовуючої споруди

На Южно-Українській АЕС завершено перший етап втілення проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС». Добігли кінця  роботи на одній з трьох його складових – струменеспрямовуючій споруді.

Приймальна комісія зафіксувала загальну готовність об’єкта, занотувавши при цьому декілька зауважень, які планується усунути найближчим часом. У роботі комісії взяли участь фахівці замовника - управління капітального будівництва Южно-Українського енергокомплексу, будівельних організацій, що втілювали проект, - ТОВ «Управління механізованих робіт» і ПАТ «Юженергобуд», та майбутнього експлуатаційника споруди -турбінного цеху №2 ЮУАЕС.

Струменеспрямовуюча споруда – це 500-метрова насипна гранітна розділова дамба та прикріплений до неї гнучкий ланцюг з плавучих понтонних модулів (усього 81 шт.) довжиною 6 м кожен, що з’єднані між собою кріпильними пристроями. До понтонних секцій-модулів прикріплено суцільну вертикальну завісу – армовану мембрану. Біля дна її зафіксовано бетонними вантажами та якорями. Загальна довжина понтонних модулів складає 486 метрів.

«Ми завершуємо перший етап великого проекту реконструкції системи техводопостачання АЕС, - зазначає начальник управління капітального будівництва Южно-Українського енергокомплексу Павло Вірич. – Нині, завдяки струменеспрямовуючій споруді, підігріта вода направляється вздовж берегової лінії ставка-охолоджувача до його хвостової частини. У подальшому ж вона надходитиме на бризкальні басейни», - пояснює П.Вірич.

Струменеспрямовуюча споруда в акваторії Ташлицької водойми-охолоджувача дозволила розділити зону скиду та зону забору води, яка використовується для охолодження технологічного обладнання другого контуру АЕС. З її появою коло води проходить значно більшу відстань, перш ніж потрапляє до водозабору. Це дозволяє знизити температуру потоку та, у підсумку, генерувати додаткову електроенергію.

Додатково: Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію