Прес-центр

24.09.2018

На майданчику Рівненської АЕС відбувся другий постсертифікайний аудит

З метою оцінки та підтвердження відповідності інтегрованої системи управління (ІСУ) НАЕК «Енергоатом» вимогам міжнародних стандартів ISO 9001:2015 (система управління якістю), ISO 14001:2015 (система екологічного управління) та OHSAS 18001:2007 (система управління гігієною та безпекою праці) на майданчику Рівненської АЕС відбувся другий постсертифікайний аудит.

Перевірка 14 підрозділів РАЕС, яка тривала впродовж 19-21 вересня, проходила за участю аудиторів органу з сертифікації ТОВ «Інтернешнл Менеджмент Сервіс» (ТОВ «ІМС») у супроводі начальника відділу забезпечення функціонування ІСУ виконавчої дирекції з якості НАЕК «Енергоатом» Софії Бондаренко. У ході  роботи аудитори ознайомилися із документацією цехів та підрозділів РАЕС, спілкувалися з керівниками та персоналом та спостерігали за процесами на робочих місцях.

Розглядалися наступні складові системи управління: контекст організації та стратегічне управління; управління документацією та записами; цілі та планування їх досягнення; результативність процесів ІСУ; оцінка ризиків; логіка прийняття управлінських рішень; ефективність комунікації; екологічні аспекти; виробниче середовище та інфраструктура; управління персоналом; система управління охороною праці;  моніторинг та вимірювання; управління ресурсами тощо.

«Рівненська АЕС – другий відокремлений підрозділ (ВП) НАЕК «Енергоатом», де здійснено постсертифікайний аудит. Напередодні подібну перевірку проведено на  ХАЕС, на черзі – ЗАЕС, ЮУАЕС та ВП «Атоменергомаш» і безпосередньо дирекції Компанії. Тому, лише після завершення усього циклу аудитів будуть підведені остаточні підсумки та 2 листопада поточного року на заключній нараді в дирекції Компанії представлено звіт. - прокоментував провідний аудитор ТОВ «ІМС» Андрій Туцький, - Інтегрована система управління РАЕС, яка перевірялась згідно з процедурами європейського органу з сертифікації TÜV Nord Cert Gmbh (Німеччина), відповідає вимогам трьох міжнародних стандартам. У ході перевірки виявлено окремі спостереження, так звані «потенціали покращення».

На заключній нараді серед позитивних практик на Рівненській АЕС аудитори ТОВ «ІМС» відзначили високий рівень критеріїв відбору персоналу, застосування бенчмаркінгу для покращення виробничої діяльності, постійне впровадження новітніх автоматизованих електронних систем, розвиток управлінського потенціалу працівників шляхом проведення тренінгів для керівників та створення спеціального кадрового резерву.

За словами начальника відділу забезпечення функціонування ІСУ виконавчої дирекції з якості НАЕК «Енергоатом» Софії Бондаренко, наступного року в Компанії, на РАЕС зокрема заплановано сертифікацію за новим стандартом ISO 45000 на заміну OHSAS 18001:2007  (система управління гігієною та безпекою праці).

У свою чергу, під час оголошення попередніх результатів аудиту, заступник генерального директора з якості та управління Віктор Кравець, зауважив, що усі надані «потенціали покращення» обов’язково будуть враховані та стануть основою для подальшого підвищення ефективності інтегрованої системи управління Рівненської АЕС, адже покращення вже існуючої системи є запорукою динамічного розвитку підприємства.

Щорічні наглядові аудити органом із сертифікації є незалежним підтвердженням досягнутого рівня відповідності міжнародним стандартам, виконання атомною електростанцією поставлених завдань з безперервного вдосконалення для ефективного вирішення виробничих завдань і досягнення встановлених стратегічних цілей.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію