Прес-центр

28.09.2018

На ЗАЕС обговорили реалізацію проекту оптимізації техобслуговування і ремонтів на основі ризик-інформованого управління конфігурацією АЕС

На Запорізькій АЕС відбулася нарада, присвячена регуляторним аспектам реалізації проекту оптимізації технічного обслуговування та ремонтів на основі ризик-інформованого управління конфігурацією АЕС.

У нараді брали участь голова Держатомрегулювання України Григорій Плачков, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, перший віце-президент - технічний директор НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков, віце-президент НАЕК «Енергоатом» Володимир Пишний, генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець, директор Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Ігор Шевченко, голова наглядової ради НТ-Інжиніринг Віталій Дем'янюк та ряд фахівців ВП ЗАЕС.

Проект втілюється за підтримки Департаменту енергетики США, головна його мета - можливість проведення ремонту систем, важливих для безпеки, під час роботи енергоблока на потужності.

Це призведе до скорочення тривалості планово-попереджувального ремонту (ППР) і відповідно до збільшення коефіцієнта використання встановленої потужності (КВВП). Очікується і зниження деградації обладнання за рахунок зменшення кількості перемикань.

«Успішність реалізації безпосередньо визначається якістю виконання завдань за трьома напрямками: імовірнісному аналізу безпеки, ремонту та регуляторним аспектам, - зазначив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець. - Всі критерії безпеки, критерії для відбору систем і обладнання, а також обґрунтовуючі матеріали, які розробляються в рамках реалізації даного проекту, будуть узгоджені з регулюючим органом».

«Загальне завдання в процесі впровадження цієї зовсім іншої філософії ремонту - підвищити КВВП, і Держатомрегулювання готове надавати підтримку в цьому напрямку», - підкреслив голова Держатомрегулювання Григорій Плачков.

Особлива увага була приділена концептуальному технічному рішенню з оптимізації техобслуговування і ремонтів на основі ризик-інформованого управління конфігурацією АЕС. Цей документ повинен стати своєрідною дорожньою картою в новому підході до планування ППР.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію