Прес-центр

02.10.2018

Енергоатом готується до впровадження системи енергоменеджменту на базі стандарту ISO 50001

Енергоатом за підтримки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» в рамках підписаного у березні поточного року Меморандуму про співробітництво у сферах енергозбереження, енергоефективності та енергетичного менеджменту забезпечує підвищення кваліфікації працівників Дирекції та відокремлених підрозділів Компанії.

Так, з 11 вересня по 28 вересня 2018 року відбулось навчання за програмою «Енергетичний менеджмент. Організація і управління енергозбереженням і підвищенням енергетичної ефективності організації (на базі ISO 50001)». У навчальному курсі взяв участь 21 працівник підприємства, це фахівці середньої ланки управління, керівники служб якості та управління, виробничо-технічних служб, підрозділів інвестиційного та фінансово-економічного напрямку. Організатором навчання виступила виконавча дирекція з якості та управління Дирекції Компанії.

Програма навчання складалась з двох частин: заочної частини – самостійного опрацювання матеріалів без відриву від виробництва та чотирьох днів стаціонарного навчання у Центрі підготовки енергоменеджерів Інституту енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

У процесі навчання учасники отримали знання та практичні навички з побудови, функціонування та вдосконалення системи енергетичного менеджменту відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 50001:2011 «Системи енергетичного менеджменту. Вимоги та настанова щодо використання», а також загальних правил проведення внутрішнього аудиту системи енергетичного менеджменту, та енергетичного аудиту на основі міжнародного стандарту ISO 50002:2014 «Енергетичні аудити. Вимоги та настанова щодо їх проведення».

Крім того, програма навчального курсу передбачала опрацювання навчального матеріалу з питань: екологічного менеджменту, впровадження нової моделі ринку електричної енергії, енергосервісу, сучасних смарт-систем вимірювання та обліку електроенергії, фінансування та принципів відбору інвестиційних проектів у сфері енергоефективності та енергозбереження.

За результатами навчання всі учасники успішно склали контрольний тест та отримали свідоцтва КПІ ім. Ігоря Сікорського про підвищення кваліфікації та сертифікати.

Підводячи підсумки навчання заступник виконавчого директора з якості та управління з міжструктурних комунікацій та інформаційної підтримки Дирекції Компанії Андрій Велітченко зазначив, що попереду ще багато роботи. Отримані знання допоможуть нам активно і кваліфіковано сприяти реалізації стратегії Компанії з метою вдосконалення енергоефективності підприємства.

Це перше навчання організовано для фахівців, які увійшли до складу робочої групи з питань енергоефективності та впровадження системи енергоменеджменту в Компанії під керівництвом першого віце-президента – технічного директора Олександра Шавлакова.

Надалі до питань використання енергоресурсів та функціонування системи енергетичного менеджменту планується залучити всі рівні персоналу підприємства, починаючи з вищого керівництва, керівників підрозділів та безпосередньо технічного персоналу. Для цього проводитиметься вивчення потреби Компанії у кваліфікованих кадрах у цій сфері для організації подальшого системного цільового навчання.

В першочергових планах у нас опрацювання вимог і процедур, які передбачені стандартом. На сьогодні вже розпочато роботу з доповнення діючої документації системи управління Компанії питаннями, які стосуються енергоменеджменту. Далі - підготовка до імплементації системи енергетичного менеджменту Компанії в єдину інтегровану систему управління, яка вже функціонує в Компанії згідно зі стандартами ISO 9001, ISO 14001 та OHSAS 18001.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію