Прес-центр

05.10.2018

Енергоатом вимагає проведення незалежного міжнародного аудиту щодо достовірності дефіциту 13,9 млрд грн

Енергоатом вимагає проведення незалежного міжнародного аудиту щодо достовірності дефіциту 13,9 млрд грн

ДП "НАЕК "Енергоатом" не просто вітає останню ініціативу очільника НКРЕКП Оксани Кривенко, а вимагає проведення незалежного міжнародного аудиту щодо достовірності дефіциту в тарифі для Енергоатома в обсязі 13,9 млрд грн.

Нагадуємо, що в НАЕК "Енергоатом" щороку проводиться по декілька аудитів. Так, щойно завершився аудит Державної аудиторської служби (колишня ДФС), в рамках якого проводилась перевірка діяльності Компанії з ІІ кварталу 2016 по І півріччя 2018 року. Також нещодавно завершився операційний аудит Державної аудиторської служби, яка перевіряла кожну з фінансових операцій Енергоатома у режимі реального часу протягом останніх двох років.

Крім того, Компанія проводить щороку незалежний аудит фінансової звітності, причому незалежного аудитора обирають на відкритому тендері, який проводиться в мережі ProZorro. Цьогоріч тендер виграла та проводила перевірку Компанія BDO, яка входить у т.зв. «велику п’ятірку». Всі висновки розміщені на веб-сайті.

Також, як широко відомо, Компанія торік пройшла перевірку з боку Bank of America/Merrill Lynch, результатом якої стало отримання фінансування під гарантії урядової американської Корпорації зарубіжних приватних інвестицій OPIC. Енергоатом отримав один з найвищих кредитних рейтингів у світі та дуже вигідну ставку кредитування у 6,833%. Рейтингове агентство Moody’s визначило рейтинг НАЕКу, як «Аа2» (на 15 пунктів вище за суверенний рейтинг України, який знаходиться на рівні «Caa2»).
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію