Прес-центр

20.10.2018

Енергоблок №4 Запорізької АЕС підключено до енергомережі після продовження терміну його експлуатації

20 жовтня 2018 року о 01:44 енергоблок №4 Запорізької АЕС підключено до енергомережі після закінчення масштабного середнього ремонту. Ведеться набір потужності.

Четвертий енергоблок Запорізької АЕС підключено до енергомережі на підставі ліцензії з продовження терміну експлуатації, виданої Держатомрегулювання України від 16 жовтня 2018 року.

11 жовтня 2018 року Колегія Держатомрегулювання одноголосно підтримала пропозицію схвалити висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №4 ЗАЕС і встановити дату наступної періодичної переоцінки безпеки цього енергоблоку - 4 квітня 2028 року.

«Запорізькою АЕС виконано повний комплекс робіт з оцінки технічного стану обладнання, підвищення і переоцінки безпеки, заміни обладнання, що відпрацювало свій ресурс. Проведені на енергоблоці роботи повністю відповідають міжнародним стандартам МАГАТЕ, законодавству України в сфері ядерного регулювання, а також загальносвітовому досвіду експлуатації ядерних установок у понадпроектний термін», - зазначив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.

Завдяки злагодженій роботі всього персоналу станції після виконання узгоджених заходів з продовження терміну експлуатації і підвищення рівня безпеки, четвертий енергоблок готовий і далі безпечно виробляти ще не один десяток мільярдів кіловат-годин електроенергії для держави в понадпроектний термін.

В період ремонту в рамках продовження терміну експлуатації енергоблоку виконано середній ремонт реакторної установки з повним вивантаженням активної зони, середній ремонт турбіни парової і технологічно взаємопов’язаного обладнання: турбогенератор – збудник – вимикач і поточний ремонт струмопроводу. Виконано капітальний ремонт парогенератора – (ПГ-4), головного циркуляційного насоса – (ГЦН-1), включаючи ремонт електродвигунів; тепломеханічного обладнання дизельгенератора резервної дизельної електростанції (РДЕС). Два багатомісні герметичні кошики з  відпрацьованим ядерним паливом відправлені на зберігання на майданчик ССВЯП Запорізької АЕС. На блочному трансформаторі виконано поточний ремонт фаз «А», «В» і «С».

Крім того, виконані надрегламентні роботи: заміна автономних кондиціонерів на кондиціонери, кваліфіковані на «жорсткі» умови і сейсмічні впливи та заміна конденсатора турбіни на конденсатор блочно-модульного типу, виготовлений з корозійностійких матеріалів. Проведена модернізація вентиляційних агрегатів охолодження гермооболочки та реконструкція інформаційно-обчислювальної системи. Також в ході ремонту було здійснено впровадження комплексної системи діагностики систем реакторної установки та продовження терміну експлуатації силових трансформаторів 6/0,4 кВ.

В даний час на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 4 енергоблоки. Енергоблоки №1 і №3 знаходяться в планових ремонтах. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків немає.

В останні роки Запорізька АЕС виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними електростанціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.

Радіаційний фон на проммайданчику і в санітарно-захисній зоні (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) - 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування Запорізької АЕС.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію