Прес-центр

23.10.2018

На енергоблоці №1 ЗАЕС модернізовано імпульсно-запобіжні пристрої парогенераторів

На першому енергоблоці Запорізької АЕС в рамках планово-попереджувального ремонту завершилися роботи з модернізації імпульсно-запобіжних пристроїв парогенераторів (ІЗП ПГ) виробництва «Sebim» (Франція).

Проведено повну заміну ряду важливих елементів ІЗП ПГ, включаючи трубопроводи обв'язки і з'єднань на більш вдосконалені. Нове конструкторське рішення заводу-виробника в цьому напрямку стосується заміни фітингових з'єднань на інший тип, а також збільшення товщини трубопроводу обв'язки, завдяки чому зростає міцність і вібраційна стійкість обладнання. Також змінюються основні рухомі частини - зокрема, сильфони, що має суттєво підвищити надійність експлуатації клапанів.

«Це дуже важливе обладнання, яке несе захисні функції, - підкреслює значимість виконаної роботи в. о. начальника оперативно-ремонтної служби енергоремонтного підрозділу Олексій Береговий. - Запобіжний клапан захищає парогенератор від підвищення тиску. На кожному паропроводі - їх два, відповідно, всього на блоці - вісім».

ІЗП ПГ виробництва французької компанії свого часу були встановлені на всіх енергоблоках Запорізької АЕС. За умовами заводу-виробника, кожні 10 років повинен проводитися капітальний ремонт, під час якого пристрій модернізується.

Виконувати цю роботу може тільки спеціально навчений персонал і для її проведення потрібні певні пристосування, оснащення, випробувальні стенди і т.д. Курирують і контролюють виконання капремонту ІЗП ПГ на ЗАЕС представники оперативно-ремонтної служби енергоремонтного підрозділу. Шеф-супровід надає представник заводу-виробника, який бере безпосередню участь у всіх операціях, а також додатково контролює правильність і якість заміни та збірки.

 «Заміна трубопроводів обв'язки - це підвищення надійності даного обладнання, - уточнює старший майстер енергоремонтного підрозділу Микола Момот. - Під час капремонту виконано розбирання, чистка, мийка, дефектація пристрою, пройдено технічний огляд, проведені необхідні зварювальні роботи по заміні штуцерів на корпусах головного і імпульсного клапанів».

На сьогодні всі заплановані роботи завершені. Далі, на етапі пускових операцій на блоці пройде налагодження ІЗП ПГ.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п'ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. 


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію