Прес-центр

29.10.2018

Фахівці Запорізької АЕС ознайомилися з умовами нової моделі енергоринку України

На Запорізькій АЕС провідні фахівці ВП «Енергоатом-Трейдинг» (ВП ЕАТ) провели ознайомчий семінар для фахівців станції за темою «Реформування оптового ринку електричної енергії», в ході якого розповіли про проблеми діючої моделі енергоринку та позначили переваги нової.

В Україні введений і вступив в силу новий Закон «Про ринок електричної енергії». Відповідно до цього Закону в Україні вводиться нова модель ринку електроенергії, відповідно якій продаж електричної енергії, на відміну від моделі оптового ринку, буде здійснюватися не єдиному покупцю, а на різних сегментах ринку: ринок «на добу вперед»; внутрішньодобовий ринок; купівля-продаж за двосторонніми договорами; роздрібний ринок.

Як відзначили ведучі семінару, в новій моделі енергоринку з'являться нові учасники і сегменти ринку, нові взаємозв'язки між учасниками, нові права і зобов'язання та найголовніше - нові можливості для учасників ринку. Фахівці Запорізької АЕС мали можливість ознайомитися з правилами нової моделі енергоринку, нормативними актами, принципами функціонування, порядком і умовами роботи. Говорили і про тарифоутворення.

 «Причина, з якої був прийнятий закон України «Про ринок електричної енергії» - це зобов'язання України щодо імплементації європейського законодавства в сфері енергетики відповідно до договору про заснування енергетичного співтовариства», - зазначив перший заступник генерального директора з продажу на оптових ринках ВП «Енергоатом-Трейдинг» Роман Сутченко.

Нова модель енергоринку повинна запрацювати з 1 липня 2019 року. У ДП «НАЕК «Енергоатом» у 2018 році було створено відокремлений підрозділ «Енергоатом-Трейдинг», основним завданням якого буде реалізація електричної енергії, спрямована на отримання максимального прибутку.

Зустрічі у форматі ознайомчого семінару фахівці ВП «Енергоатом-Трейдинг» проводять на всіх атомних електростанціях України, а також в інших відокремлених підрозділах Компанії «Енергоатом».
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію