Прес-центр

02.11.2018

На РАЕС відбулась перевірка дотримання вимог з ядерної та радіаційної безпеки

Рівненська АЕС успішно пройшла комплексну інспекційну перевірка Держатомрегулювання України щодо дотримання норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки (ЯРБ) при експлуатації АЕС та впровадження заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ).

Інспектували Рівненську АЕС фахівці Держатомрегулювання України під головуванням державного інспектора, заступника директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок - начальника відділу ліцензування діючих ядерних установок Держатомрегулювання України Валерія Бугая спільно із експертами міжнародної компанії «Riskaudit» та ДНТЦ ЯРБ.

Тижневе інспектування проводилось у форматі вивчення виробничої документації, інтерв’ювання керівників та персоналу, перевірку стану експлуатації систем та обладнання атомної станції.

За словами голови комісії Валерія Бугая, результати перевірки – позитивні. «У ході інспекції перевірено широкий спектр напрямків. За підсумками комплексної інспекційної перевірки комісія дійшла висновку, що експлуатація енергоблоків Рівненської АЕС в цілому здійснюється з дотриманням норм, правил та стандартів у сфері використання ядерної енергії. Під час перевірки порушень, які б вимагали надання припису – не виявлено. Членами комісії сформовано ряд пропозицій, що спрямовані на покращення виконання вимог ЯРБ».

У свою чергу, експерти компанії «Riskaudit» відзначили високий рівень виконання заходів КзПБ.  «Особливо хотілося б зауважити на повній відкритості рівненських атомників у ході інспекції, професіоналізмі фахівців РАЕС та достойному рівні підготовки молодих спеціалістів, котрі, беззаперечно, є майбутнім поколінням, яке здатне забезпечити надійну та безпечну експлуатацію енергоблоків РАЕС у майбутньому», - прокоментувала експерт «Riskaudit» Сюзан Беатрікс Вишневські.

Підсумковий акт з усіма результатами комплексної інспекційної перевірки вручено генеральному директору РАЕС Павлу Павлишин, який подякував усім членам інспекції та колективу підприємства за проведену роботу. «Рівненська АЕС обов’язково врахує усі надані рекомендації з метою вдосконалення процесу експлуатації ядерних установок», - запевнив у ході заключної наради Павло Павлишин.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію