Прес-центр

11.11.2018

Енергоблок №6 Запорізької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового ремонту

11 листопада 2018 року о 00:01 енергоблок №6 Запорізької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового середнього ремонту, який триватиме до 19 січня 2019 року.

В період ремонту заплановано виконати наступні основні регламентні роботи: середній ремонт реакторної установки з перевантаженням активної зони, середній ремонт тепломеханічного обладнання дизель-генератора резервної дизельної електростанції, середній ремонт турбіни парового та технологічно взаємопов’язаного обладнання-турбогенератора, збудника, вимикача. А також - поточний ремонт струмопроводу; поточний ремонт фаз «А», «В», «С» блочного трансформатора енергоблока.

Крім того, під час ремонту заплановано виконати капітальний ремонт парогенератора №2; головного циркуляційного насоса №4 і його електродвигуна; теплообмінників аварійного розхолоджування; контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки.

48 паливних збірок з відпрацьованим паливом будуть відправлені на зберігання в сухе сховище відпрацьованого ядерного палива Запорізької АЕС.

На енергоблоці під час ремонту заплановано виконати і надрегламентні роботи, а також роботи, спрямовані на підвищення безпеки, роботи з реконструкції та модернізації.

В даний момент на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 3 енергоблока. Сумарна потужність генераторів становить 2 945 МВт.

Енергоблоки працюють в штатному режимі, зауважень до роботи основного обладнання енергоблоків та персоналу немає.

Радіаційний фон на проммайданчику і в санітарно-захисній зоні (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) – 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування Запорізької АЕС.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію