Прес-центр

15.11.2018

На Запорізькій АЕС пройшло спільне з Дирекцією Енергоатома загальностанційне протиаварійне тренування

14-15 листопада 2018 року на Запорізькій АЕС відбулось планове спільне з Дирекцією ДП «НАЕК «Енергоатом» загальностанційне протиаварійне тренування за темою «Комунальна аварія на енергоблоці №3 з викидом радіоактивних речовин за передбачені проектом межі внаслідок порушень в роботі обладнання першого контуру».

За способом проведення це комбіноване тренування, в якому одночасно застосовувалися такі методи тренування: з умовним і реальним застосуванням засобів аварійного реагування та відпрацюванням дій на проммайданчику ЗАЕС і за його межами; за допомогою повномасштабного тренажера; за схемами.

Тренування проходило у внутрішньому кризовому центрі і на повномасштабному тренажері навчально-тренувального центру Запорізької АЕС. Будь-які реальні операції з обладнанням на діючих енергоблоках, механізмах і арматурі не проводилися.

В ході тренування учасники відпрацювали питання дій з аварійного плану ВП ЗАЕС (оповіщення персоналу про аварію, активізація внутрішнього кризового центру, організація роботи комісії з надзвичайних ситуацій (штабу КАРМ), управління діями аварійних груп і бригад ВП ЗАЕС, організація та проведення евакуації персоналу ВП ЗАЕС з проммайданчика в місто Енергодар).

Всі учасники тренування діяли оперативно і всі питання, пов'язані з локалізацією умовної аварії, ліквідацією її наслідків, були виконані у відведені для цього терміни.

У тренуванні брали участь штаб керівника аварійними роботами на майданчику (КАРМ) ЗАЕС, група інженерної підтримки і персонал аварійних груп і бригад ВП ЗАЕС, представники комісії з НС ДП «НАЕК «Енергоатом», відокремлені підрозділи компанії, а також представники сторонніх організацій, зацікавлених міністерств та відомств.

Протиаварійне тренування на Запорізькій АЕС отримало високу оцінку.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію