Прес-центр

16.11.2018

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у випробуваннях нового устаткування

Представники Запорізької АЕС взяли участь в приймально-здавальних випробуваннях системи примусового скидання тиску з системи герметичного огородження енергоблоку. Випробування проходили на заводі-виробнику компанії «Skoda», яка працює в сфері ядерного машинобудування.

Заходи щодо впровадження системи примусового скидання тиску із системи герметичного огородження (скрубер) реалізуються в рамках виконання Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КЗПБ) на Запорізькій АЕС. Таке системне обладнання на Запорізькій АЕС буде встановлено вперше. Проведено приймально-здавальні випробування двох скруберів, які будуть змонтовані на першому та другому енергоблоках.

В процесі випробувань обговорювалися питання щодо експлуатації нової системи, монтажу, програми якості. Крім двох скруберів, наші фахівці приймали також комплектуючі, що входять до складу цієї системи - трубопроводи, арматуру, вимірювальні прилади та т.п.

«В ході випробувань ми перевірили відповідність вимог технічної специфікації, розробленої на цей виріб, і виконали процедуру програми приймально-здавальних випробувань», - розповідає голова приймальної комісії, начальник відділу технічного контролю ЗАЕС Віктор Ковальов.

Скрубер діє на багатьох енергоблоках світу. Конструктивне він являє собою металеву ємність, схожу на бак, яка заповнюється спеціальним розчином з хімічними реактивами для уловлювання та зв'язування радіоактивних аерозолів та ізотопів йоду.

Скрубер складається з 34 пелюсток, які збираються за допомогою скоб та стрижневих шпильок. Так само він буде монтуватися на енергоблоках.

Обладнання вже в дорозі та скоро прибуде на Запорізьку АЕС. Монтування на блоках буде проходити під наглядом представників заводу-виготовлювача.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію