Прес-центр

27.11.2018

Запорізька АЕС готується продемонструвати реальне скорочення терміну ремонтів

Триває робота з оптимізації технічного обслуговування та ремонтів на основі ризик-інформованого управління конфігурацією АЕС - пілотного проекту, який реалізується на енергоблоці №2 Запорізької АЕС.

Головна мета - збільшення коефіцієнта використання встановленої потужності шляхом проведення ремонту систем важливих для безпеки під час роботи енергоблока на потужності і скорочення тривалості планово-попереджувальних ремонтів.

Реалізація проекту здійснюється в рамках міжнародної технічної допомоги уряду США. Фінансову допомогу надає Департамент енергетики. Технічну - Аргонська національна лабораторія.

На сьогодні модифікації, спрямовані на оптимізацію умов випробування та ремонту систем та елементів обладнання енергоблоків АЕС, реалізуються в різних країнах, включаючи США і держави Євросоюзу.

У 2017 році Держатомрегулювання України було затверджено новий нормативний документ, що встановлює мету, принципи, критерії та порядок реалізації ризик-інформованого прийняття рішень з безпеки АЕС. З його введенням була створена регуляторна основа для прийняття таких рішень при практичній експлуатації АЕС.

Досвід США та інших країн показує: впровадження ризик-інформованих підходів спільно з детерміністичними методами дозволяє істотно підвищити безпеку атомних станцій.

Створюється практичний інструмент для прийняття обґрунтованих, збалансованих рішень з безпеки. Увага фокусується на проблемах, пов'язаних з найбільшим ризиком для безпеки. Ресурси для реалізації пріоритетних заходів з підвищення безпеки використовуються більш ефективно.

Важливо й те, що впровадження ризик-інформованих підходів дозволить також поліпшити економічні показники роботи АЕС, підвищити коефіцієнт використання встановленої потужності, що в свою чергу знизить витрати на виробництво електроенергії.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію