Прес-центр

27.11.2018

В Баку пройшло засідання головних інженерів АЕС України

74-та рада технічних керівників атомних станцій та інших відокремлених підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом» пройшла в столиці Азербайджану, де розташовані підприємства групи компаній ATEF - виробника трансформаторів та іншого силового електричного обладнання.

ATEF виграла торги з поставки (за кредитні кошти ЄБРР) сухих трансформаторів для 4-х блоків ВП ЗАЕС - з третього по шостий. Такі  трансформатори для атомних станцій в Україні не виробляються.

Під час проведення ради технічні керівники побачили виробничі потужності ATEF, ознайомилися з поточними і перспективними можливостями підприємств, які входять у цю групу.

ATEF виробляє трансформатори нового покоління, виготовлені за новітніми технологіями на сучасному обладнанні. Продукція відрізняється високою якістю, тому для ДП «НАЕК «Енергоатом» така співпраця є досить цікавою.

«Підприємство прогресивне, швидко вдосконалюється, проблеми аналізують і роблять висновки. Спілкування з керівництвом і представниками ATEF показало, що це дійсно розвинута компанія, яка має майбутнє», - констатує головний інженер Запорізької АЕС Дмитро Сабадін.

Ключовою вже традиційно була тема підвищення потужності енергоблоків АЕС до 101,5% від номінальної. Енергоблок №2 ВП ЗАЕС в цьому напрямку - пілотний в Україні за проектом В-320 і першим на станції почне нести таке навантаження. Розпочати дослідну експлуатацію в цьому режимі планується після планово-попереджувального ремонту 2019 року.

Серед основних на засіданні були й питання щодо роботи стенду випробувань імпульсно-запобіжних пристроїв компенсатора тиску (ІЗП КТ), що введений на Запорізькій АЕС в промислову експлуатацію. Обговорювалось, як планується проводити випробування клапанів з усіх АЕС та умови їх транспортування.

Загалом такі наради дуже важливі, оскільки на них вирішується багато актуальних для атомних станцій та інших підприємств Компанії питань.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію