Прес-центр

24.12.2010

Рівненська АЕС отримала перше обладнання для комплексу переробки твердих РАВ

У рамках програми ТАСІS та спільного проекту України і Європейської Комісії зі створення комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (РАВ) Рівненська АЕС отримала суперпрес для пресування твердих РАВ.

У 2011-му році планується отримати ще три установки, зокрема -  установку для виймання раніше накопичених РАВ зі сховищ, установку для фрагментації (подрібнення) РАВ та установку для вимірювання рівня їх радіоактивного забруднення.

На станції проведено погоджувальні й допоміжні підготовчі роботи. Після отримання усього обладнання (орієнтовно у 2-му кварталі 2011 року), його монтаж буде здійснено у будівлі переробки слабоактивних відходів. Паралельно готується проект інтеграції згаданого комплексу до існуючих систем станції.

Проведено навчання персоналу для обслуговування комплексу (налагодження, експлуатації та ремонту) у Німеччині та Чехії. Інші працівники перейматимуть досвід, будуть навчатись на заводі-виробнику обладнання.

Як уточнив заступник головного інженера РАЕС із загально-станційних об’єктів Сергій Куроєдов, за кошти Єврокомісії на РАЕС буде поставлено такі чотири установки. 

Комплекс з переробки РАВ на має запрацювати у 2012 році.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію